Kolik stojí nejdražší hotelové pokoje na světě?

Kolik stojí nejdražší hotelové pokoje na světě?

Ať už plánujete vyrazit na dovolenou, na odpočinkový víkend, nebo chcete jenom někde přespat, budou se vám hodit informace o tom, kolik to může stát. Dnes není problém sehnat hotel i za pár stovek korun. Těm se ale věnovat nechceme. Naším cílem je představit vám hotely o mnoho zajímavější. Tedy konkrétně ty nejdražší, jaké na trhu jsou. A začneme hned možností, kterou nabídne hotel President Wilson v Ženevě. Zde totiž stojí Penthouse Suite 83 200 dolarů. Kolik je to v přepočtu? Více než 1,5 milionu korun. Musíme se přiznat, že i nám v redakci tato suma přinejmenším vyrazila dech. Na druhou stranu v ceně je zahrnuto vše, co jenom můžete žádat – asistent, šéfkuchař, ale také vlastní sluha.

Hotely, kde noc stojí statisíce

Vrchol žebříčku tedy máme a tak je třeba podívat se i na to, jaké jsou další možnosti. Pokud zavítáte do New Yorku, rozhodně si nenechte ujít jedinečný Palace Hotel. Ten byl sice delší dobu zavřený, ale aktuálně již láká klienty a hosty. A na co? Třeba na přepychová apartmá, která vás vyjdou na cca. 28 tisíc dolarů. Na druhou stranu získáte nejenom dokonalý komfort, ale třeba i nádherný výhled přímo na Central Park. Podobnou cenu, a to konkrétně 51 800 dolarů zaplatíte, pokud se vydáte do Francie, oblasti Cannes. Právě zde je vám k dispozici apartmá Grand Hyatt, kde kromě unikátního vybavení, sauny nebo vířivek nechybí třeba ani obrazy od Picassa.

Kousek pod nimi se poté nachází hotel Four Seasons v USA, Tam vyjde apartmá zhruba na částku 45 000 dolarů. V přepočtu je to cca. 900 000 korun českých. Pokud ale máte jenom o něco méně, nemusíte zoufat. Proč? Protože můžete vyrazit třeba do Las Vegas, kde na vás čeká hotel Palms CasinoResort a apartmá Sky Villa. To vyjde na 40 000 dolarů a jeho hlavní předností je dokonalý výhled na hlavní třídu tohoto vyhlášeného letoviska.

Do prestižních hotelů můžete i do Indie

Nevěříte? Potom se vydejte do hotelu s názvem Radž Palace Hotel, který najdete v Indii. Místní apartmá pořídíte v přepočtu za více než 1 200 000 korun českých. Jeho cena je aktuálně 60 000 na jednu noc. Vyrazit ale můžete také do Spojených arabských emirátů. Oblast Abú Zabí je v tomto směru vyhlášená svým luxusem a tak ho můžete očekávat i v hotelu St. Regis Saddiyat Island Resort. Cena je v porovnání s ostatními možnostmi již poměrně příznivá, jelikož vyjde jenom na sumu okolo 35 000 dolarů. Pro porovnání, zas stejnou cenu je i prezidentské apartmá v hotelu St. Regis New York. Jak jsme se přesvědčili na obrázcích, to však rozhodně není tak luxusní, jako výše uvedená exotická možnost.

I na dovolenou

Hledáte-li vhodný hotel pro vaši dovolenou, zkuste Mauritius Resort na stejnojmenném ostrově. Ten nabídne komfortní ubytování přímo u krásné pláže. A cena? Už jenom 30 000 Kč. Nezapomeňte však, že nikoliv na celou dovolenou, ale pouze na jednu jedinou noc. Na druhou stranu, pohodlně se do vily vejdete třeba s celou rodinou.

Co se nejvíce vyhledává na Google?

Co se nejvíce vyhledává na Google?

Zajímá vás, kolik lidí denně používá vyhledávač Google? Jsou to samozřejmě miliony a miliardy lidí. Oproti nim je vyhledávání u nás pouhou kapkou v moři. A jelikož je poměrně zajímavé sledovat, co se hledá nejčastěji, připravili jsme pro vás jasný přehled toho, co uživatele internetu zajímá nejvíce, a to v roce 2014. A musíme narovinu říci, že je to skutečně velmi zajímavé a mnohdy je patrné, že se trendy v hledání jasně ubírají směrem k aktuálním tématům.

Co skončilo na 10. – 7. místě?

Začneme určitě na chvostu žebříčku, který má celkem 10 míst. Zde se na posledním místě objevila fráze Sochi Olympics. To je poměrně logické, jelikož práva na počátku roku 2014 došlo k tomu, že se daná olympiáda konala a tak lidé potřebovali zjistit řadu důležitých věcí o svých sportovních, ale také o svých výsledcích. O stupeň lépe si stálo slovíčko Frozen. Pokud nevíte, co si pod ním představit, potom vám napovíme, že jde o poměrně oblíbený rodinný film. Jasně se tedy ukazuje, že žádané filmové novinky se v rámci vyhledávání rozhodně mohou v žebříčcích objevit.

Třetí od konce skončila fráze ISIS. Zde není třeba dlouho rozebírat, čeho se daná zkratka týká. Jde samozřejmě o dlouhodobé události spojené s Islámským státem, který je označován právě danou zkratkou. Kousek před ní se nachází také fráze Conchita Wurst. Pokud sledujete showbusiness, potom jistě víte, že jde o onu známou fousatou zpěvačku, která vyhrála soutěž s názvem Eurovision Song. Sami jsme se poměrně dost podivovali, kdo může tuto frázi hledat.

Kdo je na stupni 6 – 4?

Další zajímavou frází je i Flappy Bird. Ta jasně ukazuje, že se o svět internetu zajímají i milovníci jednoduchých her. Právě tato je z roku 2013 a je velmi oblíbenou aplikací především pro uživatele telefonů a tabletů s operačním systémem Android. Chybět poté nesmí další zajímavá zábava, a to ALS Ice Bucket Challenge. Pokud umíte anglicky, je to ona známá kyblíková výzva, která spočívala ve vylití ledové vody na hlavu. Vzhledem k umístění je vidět, jakým trendem byla.

Těsně pod trojicí vítězů se nachází fráze Malaysia Airlines. Zde ani tak nejde o to, že by lidé vyhledávali služby této letecké společnosti. Jde samozřejmě o katastrofy, které s ní byly spojeny – tedy pády letadel.

Jaké fráze patří mezi TOP 3?

Hned na úvod musíme říci, že nás překvapilo, že hned dvě z nich jsou spojeny se smrtí. Tou první frází je Ebola, která byla a stále je poměrně velkým strašákem a proti této nemoci se rozhodl bojovat celý svět. Na druhém místě je to fráze World Cup, což samozřejmě souvisí s konaným světovým šampionátem Fifa. Pokud nejste sportovní fanoušek, tak šlo o fotbal. A na prvním místě v celosvětovém měřítku se na Goole objevila fráze Robin Williams. A jak se dá očekávat, bylo to hlavně v souvislosti se smrtí tohoto zajímavého a velmi oblíbeného herce. Lidé tak hledali především informace o jeho životě, ale stejně tak i důležité informace, které by se vázaly právě k jeho smrti.