Tvorba webových stránek, jak poznat správnou cenovou nabídku

Už jste se konečně rozhodli a necháte si udělat nové webové stránky? Dobře jste udělali, webové stránky jsou důležitou prezentací každé firmy. Ptáte se, kolik takové webové stránky stojí? Nejdříve si musíte ujasnit, kolik máte vy volných finančních prostředků. Pojďme si to ukázat na jednoduchém příkladu. Když se vás někdo zeptá, kolik stojí auto? Budete znát přesnou odpověď? Myslím si, že určitě ne. Víte, že auto koupíte i za padesát tisíc, ale stejně tak za pět milionů. To je trochu rozdíl nemyslíte? Stejně tak, když se se zeptáte grafického studia, kolik budou stát vaše webové stránky ještě před tím, než jim pošlete podrobné zadání. Určitě vám neodpoví.

Pro náš případ si to ukážeme na třech autech, “Oktávka”, BMW a Ferrari. Chcete jednoduché webové stránky, nemáte moc peněž a nechcete pomocí webu vydělávat? V tomto případě vám může grafické studio nabídnout nízkonákladové řešení. Nabídne vám levný hosting a další služby. Stránky poskládá jako puzzle za jeden den, doplní akorát vaše logo a barvy. Tímto celá práce končí. Za týden máte webové stránky do 10 tis. Kč a můžete být šťastní. Stránky vypadají hezky, ale dost podobné bude mít váš soused.

Druhá varianta je více propracovaná. Pod BMW spadá největší počet webových stránek. Cena se může pohybovat cca od 50 tis. Kč do cca 150 tis. Kč. Záleží na kvalitě grafického studia. BMW je plně funkční web, udělaný na míru. Propracovaná a hezká grafika, SEO ready. Dobré hostingové a mailové služby. Pokud se rozhodnete pro Ferrari, chystáte se na webu vydělávat peníze nebo dělat opravdu dobrý marketing. Víte, jaké jsou vaše cíle. Dostanete naprosto propracované webové stránky, s individuálním řešení i s e-shopem. Jelikož chystáte to, že na vaše stránky přijde za den velké množství lidí, budete mít opravdu kvalitní hostingové služby a zabezpečení. S Ferrari budete vydělávat, proto myslíte i na online marketing. Tyto stránky jsou na to připravené. Cena se pohybuje od 150 tis. Kč.

Co si vybrat?

Pokud půjdete do normálního grafického studia, určitě vám poradí. Je jasné, že pokud máte malé květinářství nemusíte mít webové stránky za 100 tis. Kč. Bude vám stačit nějaký hezký one page web s kontaktem a pár fotkami. Pro vás bude hlavně stěžejní dostat se na první pozici ve vyhledávání na specifické klíčové slovo např.: “květinářství brno bohunice”.

V České republice je tento obor v “plenkách”, co se týče ceny, v zahraničí už firmy pochopily, že za služby na internetu se platí nemalé peníze, a proto není nic divného, když si grafické studio účtuje za webové stránky i milion korun. Cena, na které grafické studio v zahraničí začíná, je stejná, jako cena na které česká studia končí.

Zvažte své možnosti. Pokud chcete kvalitní a indivuduální řešení, otevřete svá konta. Myslím si, že nebudete litovat a ve finále vám tvorba webových stránek vydělá několikanásobně víc peněz, než kolik jste do nich investovali. Samozřejmě k se musíte pravidelně starat i o online marketing, diký kterému uvidí nové stránky i někdo jiný, než pouze zaměstnanci firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *