Péče o pleť s akné – jak na ni?

Akné je dnes problémem, který je nejčastěji spojován s mladou generací. Není však pravdou, že by těmito nepříjemnými kožními projevy museli trpět jenom mladí lidé. Je sice faktem, že je to velmi pravděpodobné, ale stejně je pravděpodobné i to, že danými problémy bude trpět i jakákoliv jiná generace. A proto je dobré vědět, jaké možnosti má péče o pleť s akné a jak můžeme problémům předcházet. Samozřejmě na mysli máme hlavně běžné formy, jelikož ty nejzávažnější už musí a může vyřešit jenom lékař.

Základem je kvalitní čištění

Asi není lepší rady, než takové, že pleť musíme náležitým způsobem čistit. Pokud k tomu nedojde, riskujeme, že se projevy výrazně zhorší. Je jedno, jestli jste muž nebo žena, protože čištění bychom měli provádět alespoň 2x denně. Nejlépe dopoledne a večer před spaním. Možností, jak pleť čistit, je hned několik. Cílem celého procesu by mělo být především odstranění odumřelých kožních buněk. Právě ty se totiž nacházejí v oblasti naší pokožky a jejich negativem je to, že ucpávají póry a mazové žlázy. Použít samozřejmě můžeme jak klasickou vodu a mýdlo, tak je dobré vsadit i na specializované prostředky. Nejlepší cestou jsou různá čisticí pleťová mléka, stejně jako gely. Hodí se také peeling, který by však neměl být pravidelný. A to z toho důvodu, že tím můžeme takto citlivou a poškozenou pokožku více rozdráždit.

Nezapomínáme na tonizaci

Ačkoliv většina žen a dívek ví, o co se jedná, my jsme byli v naší redakci poměrně zmateni. Zkrátka jsme si neuměli představit, co daný pojem říká. Naštěstí už znalosti, ale i zkušenosti máme. A tak můžeme říci, že tonizací se rozumí hlavně dočištění, které se provádí po samotném důkladnějším čistění. Zde je už třeba specielních výrobků. Tonikum, které by mělo být určené na pleť, a to včetně té problematické dnes není problémem sehnat skutečně v každé lékárně, nebo také drogerii. Cílem tohoto kroku je především to, aby byla naše pleť opět projasněna a vypadala svěže. Kromě toho pomocí tonizace dokážeme také velmi dobře dočistit pokožku a uvolníme tak případné další ucpané póry, pokud stále nějaké zůstaly. Pokud měli dát ještě jednu důležitou radu, volíme vždy tonikum bez alkoholu. Ten má totiž tendenci vysušovat, nehledě na případnou bolestivější aplikaci alkoholových přípravků.

Bez krémů to pravděpodobně nepůjde

Jakmile máme pleť dokonale čistou, nesmíme zapomínat ani na to, abychom ji dále ošetřili pleťovým krémem. Ten by měl být nejenom hydratační, ale mělo by se jednat také o přípravek, který je určený právě na léčbu problematické pleti – tedy pleti s akné. Ideální je kombinovat ho s takovým, který dokáže dobře regulovat tvorbu kožního mazu. Jedině tak můžeme projevy zmírnit.

A jelikož pár z nás v naší redakci dané postupy vyzkoušelo na vlastní kůži, přinášíme vám objektivní záběr. Daná péče o pleť skutečně pomáhá. Jenom je třeba dodržet ještě jednu důležitou věc, a tou je pravidelnost! Nevynechejte tedy ani den, kdy byste se jí nevěnovali.