Mobil nechte v kapse – existují hodinky

Mobilní telefon dnes vlastní doslova každý. Je samozřejmě jasné, že ne každý má stejný typ nebo model. Co dnešnímu světu jasně dominuje, to jsou zcela určitě takzvané chytré telefony. V čem jsou unikátní? Především v tom, že už dávno nejde jenom o telefonování, ale hlavně o možnost využívat opravdu celou řadu různých funkcí, které jsou k dispozici. Dané telefony umožní nahrávání aplikací, díky kterému se přístroj stane skvělým pomocníkem běžného života. Dnes ale technologie pokročila natolik, že si ho už můžeme nechat v kapse.

Hitem jsou chytré hodinky

Právě ty dnes válcují svět chytrých telefonů. Nutno říci, že na jejich výrobu se specializují jak samotní výrobci smartphonů, tak samozřejmě také výrobci nezávislí. Cíl daných hodinek je jasný, a to mít k dispozici neustálý přehled o tom, co se na mobilu děje a přitom ho mít neustále v kapse. Dané přístroje se totiž jednoduše spárují a tak na hodinkách vidíme vše, co potřebujeme. Ty máme samozřejmě neustále na naší ruce, takže se stačí podívat na zápěstí, natočit ruku a již nám nic neuteče. A jelikož většina modelů je lehkých a kompaktních, není divu, že se těmto novinkám na našem trhu daří stále více a více. A to vidí i celá řada výrobců a tak se neustále snaží hlavně inovovat a přicházet s novými a novými modely.

Co chytré hodinky mohou umět?

Jelikož nám přijde daný sortiment skutečně velmi zajímavý, musíme se zaměřit také na to, co vlastně tyto konkrétní hodinky umí a čím pro nás mohou být zajímavé. Je tedy třeba zaměřit se na jejich hlavní a klíčové funkce. To nejdůležitější, co nás bude jako majitele mobilů zajímat, to je možnost přijímat hovory, stejně jako volat, nebo číst SMS. A právě tyto funkce patřili k těm prvním, které byly v tomto směru k dispozici. Samozřejmě postupně se vše neustále rozšiřovalo a to hlavně o praktické vlastnosti. Pomocí hodinek tak lze jednoduše sledovat události v kalendáři, nastavovat čas a budík, nebo procházet telefonní seznamy a zobrazovat fotky.

Postupem času se vše dotáhlo až k takové dokonalosti, že díky barevným displejům není problém ani to, že můžeme prostřednictvím hodinek brouzdat třeba na internetu, můžeme stahovat emaily, nebo vyhledávat důležité informace. Stále jsme sice limitováni menším displejem, ale na druhou stranu nemusíme neustále vytahovat telefon z kapsy.

Jak je to s cenami? Stále lepší a lepší

Od prvních chytrých hodinek na trhu uběhla poměrně dlouhá doba. A tak je jasné, že s přibývající konkurencí se stalo také to, že ceny daných modelů postupně padají a padají. Ostatně stačí se podívat do minulosti, kdy řada modelů stále přes 10 000 Kč. Dnes už není problém sehnat je za ceny v řádech jednotek tisíc. Stále ale nepatří mezi levný sortiment, na což je třeba myslet. Na druhou stranu i my v naší redakci očekáváme, že se brzdy dočkáme doby, kdy se stanou přirozenou součástí mobilních telefonů a spolu s mobilem najdeme v balení právě i daný miniaturní kousek hodinek, které si připněme na zápěstí, mobil dáme do kapsy a telefonu a vyrazíme ven. Jste stejného názoru? Věříme, že ano.