Kruhy v obilí – dokonalé umění současné doby

Pokud se mluví o umění, většina lidí si logicky představí hudbu, obrazy, sochy, ale třeba také filmy nebo podobné věci. Jelikož náš tým se může do posledního člena pyšnit nízkým věkem, je jasné, že nás v oblasti umění zajímají především zcela jiné věci. A jaké? Takové umění, které je dnes považováno za něco opravdu unikátního. Máme na mysli kruhy v obilí. Tedy abychom byli konkrétní, už dávno se nejedná jenom o kruhy, jelikož různých zajímavých tvarů a možností dnes můžeme vidět stále více a více.

Zajímavostí je samozřejmě to, že mnoho lidí stále věří tomu, že je to dílo mimozemských civilizací. To pravidelně vyvracejí nejenom vědci, ale i řada lidí, kteří se nakonec přiznají právě k tomu, že je to dílo jenom a jenom jejich. A proč to dělají? Chtějí se ukázat a chtějí předvést, že jsou v rámci daného umění skutečnými mistry.

Existují i specializované skupiny

Doba, kdy dané umění dělali především jednotlivci je již dávno pryč. Dnes totiž existuje řada specializovaných skupin, které se do daných mistrovských děl pouští. Pokud vyrazí jednotlivec, je to spíše ojedinělá záležitost a daný výsledek rozhodně nebude natolik unikátní a zajímavý, jak mnozí čekají. Naopak skupina o několika členech je cestou k tomu, jak vytvořit obrazec skutečně na první pohled dokonalý. Má však stále jednu velkou nevýhodu – většina z nás ho uvidí pouze zprostředkovaně z fotografií, nebo z videí. Je totiž kompletně viditelný jenom z výšky.

Důvodem větších skupin je i to, že se celá práce musí stihnout v poměrně krátkém časovém horizontu – tedy v noci. Pomůcky navíc musejí být lehčího a primitivnějšího rázu. Stejně tak nesmí po autorech zůstat žádné stopy. Proč? Jelikož tím dokážou nahrávat různým konspirátorům a tím se jejich díla stávají slavnějšími.

Jsou obrazce, které patří mezi nejznámější

A jaké obrazce vlastně patří k těm nejzajímavějším z celého světa? Je pravdou, že v naší početné redakci jsme se na tom přímo neshodli. A tak jsme nechali do daných žebříčků promluvit každého, aby také mohl říci svůj názor. Rozhodně jsme se shodli na tom, že jedním z nejznámějších a největších je motiv květu, který je složený z několika desítek různě velkých klasických kruhů. Jeho velikost je několik set metrů čtverečných.

Chybět ale nesmí na první pohled kruhový motiv, který má ve svém středu výraznou čtvercovou desku, ve které jsou s naprostou přesností znázorněna různá čísla. I to je samozřejmě dílem člověka – i když se tomu nechce věřit. Pro milovníky konopí určitě musíme zařadit také jeden zajímavý „kruh“, a to takový, který má samozřejmě tvar marihuanového listu. Zde už je více než jasné, kdo je jeho autorem – tedy že to mimozemšťané nebyli. Rozhodně si ale tento motiv získal v době svého objevení celou řadu fanoušků. A čím potěšíme počítačové nadšence? Rozhodně zprávou o tom, že byl nalezen i takový motiv, který je kopií loga, které využívá prohlížeč Firefox. Zde se nabízí hlavně otázka, zda to bylo dílem skutečných fanoušků, nebo jenom reklamním tahákem. Ať už je důvod vzniku jakýkoliv, na nás není vše soudit. Na nás je pouze to, abychom počin obdivovali.