Kolik stojí nejdražší hotelové pokoje na světě?

Ať už plánujete vyrazit na dovolenou, na odpočinkový víkend, nebo chcete jenom někde přespat, budou se vám hodit informace o tom, kolik to může stát. Dnes není problém sehnat hotel i za pár stovek korun. Těm se ale věnovat nechceme. Naším cílem je představit vám hotely o mnoho zajímavější. Tedy konkrétně ty nejdražší, jaké na trhu jsou. A začneme hned možností, kterou nabídne hotel President Wilson v Ženevě. Zde totiž stojí Penthouse Suite 83 200 dolarů. Kolik je to v přepočtu? Více než 1,5 milionu korun. Musíme se přiznat, že i nám v redakci tato suma přinejmenším vyrazila dech. Na druhou stranu v ceně je zahrnuto vše, co jenom můžete žádat – asistent, šéfkuchař, ale také vlastní sluha.

Hotely, kde noc stojí statisíce

Vrchol žebříčku tedy máme a tak je třeba podívat se i na to, jaké jsou další možnosti. Pokud zavítáte do New Yorku, rozhodně si nenechte ujít jedinečný Palace Hotel. Ten byl sice delší dobu zavřený, ale aktuálně již láká klienty a hosty. A na co? Třeba na přepychová apartmá, která vás vyjdou na cca. 28 tisíc dolarů. Na druhou stranu získáte nejenom dokonalý komfort, ale třeba i nádherný výhled přímo na Central Park. Podobnou cenu, a to konkrétně 51 800 dolarů zaplatíte, pokud se vydáte do Francie, oblasti Cannes. Právě zde je vám k dispozici apartmá Grand Hyatt, kde kromě unikátního vybavení, sauny nebo vířivek nechybí třeba ani obrazy od Picassa.

Kousek pod nimi se poté nachází hotel Four Seasons v USA, Tam vyjde apartmá zhruba na částku 45 000 dolarů. V přepočtu je to cca. 900 000 korun českých. Pokud ale máte jenom o něco méně, nemusíte zoufat. Proč? Protože můžete vyrazit třeba do Las Vegas, kde na vás čeká hotel Palms CasinoResort a apartmá Sky Villa. To vyjde na 40 000 dolarů a jeho hlavní předností je dokonalý výhled na hlavní třídu tohoto vyhlášeného letoviska.

Do prestižních hotelů můžete i do Indie

Nevěříte? Potom se vydejte do hotelu s názvem Radž Palace Hotel, který najdete v Indii. Místní apartmá pořídíte v přepočtu za více než 1 200 000 korun českých. Jeho cena je aktuálně 60 000 na jednu noc. Vyrazit ale můžete také do Spojených arabských emirátů. Oblast Abú Zabí je v tomto směru vyhlášená svým luxusem a tak ho můžete očekávat i v hotelu St. Regis Saddiyat Island Resort. Cena je v porovnání s ostatními možnostmi již poměrně příznivá, jelikož vyjde jenom na sumu okolo 35 000 dolarů. Pro porovnání, zas stejnou cenu je i prezidentské apartmá v hotelu St. Regis New York. Jak jsme se přesvědčili na obrázcích, to však rozhodně není tak luxusní, jako výše uvedená exotická možnost.

I na dovolenou

Hledáte-li vhodný hotel pro vaši dovolenou, zkuste Mauritius Resort na stejnojmenném ostrově. Ten nabídne komfortní ubytování přímo u krásné pláže. A cena? Už jenom 30 000 Kč. Nezapomeňte však, že nikoliv na celou dovolenou, ale pouze na jednu jedinou noc. Na druhou stranu, pohodlně se do vily vejdete třeba s celou rodinou.