Co se nejvíce vyhledává na Google?

Zajímá vás, kolik lidí denně používá vyhledávač Google? Jsou to samozřejmě miliony a miliardy lidí. Oproti nim je vyhledávání u nás pouhou kapkou v moři. A jelikož je poměrně zajímavé sledovat, co se hledá nejčastěji, připravili jsme pro vás jasný přehled toho, co uživatele internetu zajímá nejvíce, a to v roce 2014. A musíme narovinu říci, že je to skutečně velmi zajímavé a mnohdy je patrné, že se trendy v hledání jasně ubírají směrem k aktuálním tématům.

Co skončilo na 10. – 7. místě?

Začneme určitě na chvostu žebříčku, který má celkem 10 míst. Zde se na posledním místě objevila fráze Sochi Olympics. To je poměrně logické, jelikož práva na počátku roku 2014 došlo k tomu, že se daná olympiáda konala a tak lidé potřebovali zjistit řadu důležitých věcí o svých sportovních, ale také o svých výsledcích. O stupeň lépe si stálo slovíčko Frozen. Pokud nevíte, co si pod ním představit, potom vám napovíme, že jde o poměrně oblíbený rodinný film. Jasně se tedy ukazuje, že žádané filmové novinky se v rámci vyhledávání rozhodně mohou v žebříčcích objevit.

Třetí od konce skončila fráze ISIS. Zde není třeba dlouho rozebírat, čeho se daná zkratka týká. Jde samozřejmě o dlouhodobé události spojené s Islámským státem, který je označován právě danou zkratkou. Kousek před ní se nachází také fráze Conchita Wurst. Pokud sledujete showbusiness, potom jistě víte, že jde o onu známou fousatou zpěvačku, která vyhrála soutěž s názvem Eurovision Song. Sami jsme se poměrně dost podivovali, kdo může tuto frázi hledat.

Kdo je na stupni 6 – 4?

Další zajímavou frází je i Flappy Bird. Ta jasně ukazuje, že se o svět internetu zajímají i milovníci jednoduchých her. Právě tato je z roku 2013 a je velmi oblíbenou aplikací především pro uživatele telefonů a tabletů s operačním systémem Android. Chybět poté nesmí další zajímavá zábava, a to ALS Ice Bucket Challenge. Pokud umíte anglicky, je to ona známá kyblíková výzva, která spočívala ve vylití ledové vody na hlavu. Vzhledem k umístění je vidět, jakým trendem byla.

Těsně pod trojicí vítězů se nachází fráze Malaysia Airlines. Zde ani tak nejde o to, že by lidé vyhledávali služby této letecké společnosti. Jde samozřejmě o katastrofy, které s ní byly spojeny – tedy pády letadel.

Jaké fráze patří mezi TOP 3?

Hned na úvod musíme říci, že nás překvapilo, že hned dvě z nich jsou spojeny se smrtí. Tou první frází je Ebola, která byla a stále je poměrně velkým strašákem a proti této nemoci se rozhodl bojovat celý svět. Na druhém místě je to fráze World Cup, což samozřejmě souvisí s konaným světovým šampionátem Fifa. Pokud nejste sportovní fanoušek, tak šlo o fotbal. A na prvním místě v celosvětovém měřítku se na Goole objevila fráze Robin Williams. A jak se dá očekávat, bylo to hlavně v souvislosti se smrtí tohoto zajímavého a velmi oblíbeného herce. Lidé tak hledali především informace o jeho životě, ale stejně tak i důležité informace, které by se vázaly právě k jeho smrti.