Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Zpozorněte!

V životě každého člověka jednou nastane vhodná doba odstěhovat se od rodičů a postavit se na vlastní nohy. S tím, v některých případech, souvisí také pořízení bytu či domu. Nejenom mladí lidé však mohou kupovat své hnízdečko. Nespočet lidí se během těchto obchodů napálilo a přišlo o nemalé peníze. Proto radši zůstali lapeni v systému předražených nájmů, bez vidiny svého vlastního domu. Prostě se jednoduše smíří s tím, že do konce života nebude jejich domov tak úplně jejich.

Jak se nespálit během koupě či prodeje bytových objektů? V tomto článku se dozvíte několik užitečných informací, které se vyplatí vědět. Nenechte se zlákat sladkými hlásky realitních makléřů a jejich výhodnými nabídkami, které si podle nich rozhodně nemáte nechat ujít, až už se jedná o prodej nebo koupi nemovitosti.

Prodej a koupě nemovitosti bez rizika

Realitní kanceláře často klamou „tělem i duší“. Primárně se ve většině případů soustředí na co nejvyšší provize a nezajímá je to nejdůležitější – spokojenost klientů a budoucích majitelů nemovitostí.

Potencionální kupující velice rádi poslouchají všechny superlativy konkrétního domu a obdivují jeho krásu. Zápory objektů pak realitní makléři většinou představí pouze okrajově nebo vůbec. Lidé jsou tak po několika minutách prohlídky domu či bytu nadšení a už se vidí na terase s ranní kávou nebo v ložnici, v prostorné a pohodlné posteli a tady na zahradě si to zase zamilují děti. V tu chvíli člověk, s růžovými brýlemi, maluje svoji nádhernou budoucnost a nepomyslí na vady objektu.

Prvních pár měsíců od nastěhování jsou všichni členové domácnosti spokojení, s úsměvem od ucha k uchu. Všechno je zalité sluncem, dokonce i ta úžasná terasa! Problém většinou nastává s nevinným zatlučením hřebíku pro rodinnou fotografii. V místě se začne drolit a opadávat omítka. Šikovný pán domu najde v dílně potřební náčiní a ujme se zdánlivě primitivní opravy. Po několika málo minutách se celá rodina nestačí divit, když se jim zeď skoro sesype na hlavy.

Realitní kancelář je v tu chvíli v šoku hlavně proto, že rodina přišla na tuto závadu dříve, než se předpokládalo. Díky jednomu hřebíku začne zdánlivě nekonečný kolotoč po příslušných odbornících, úřadech a bohužel také soudech.

Nenechte se oklamat

Pokud se rozhodnete prodat nebo koupit dům bez pomoci realitních kanceláří věřte, že se můžete pohybovat na tenkém ledě. Narazíte na podvodníka, který vám skryté závady zatají úplně stejně a cenu nemovitosti určí i s ohledem na svoji citovou vazbu k domu či bytu. Ani jeden z těchto laiků nemá ponětí o trhu s nemovitostmi či o výši jejich hodnoty.

Říkáte si, jak tedy v dnešní době obchodovat s nemovitostmi a nepřijít o peníze? Naštěstí zde existují také developerské společnosti. Tyto společnosti se zaměřují především na již realizované objekty, nikoliv na novou výstavbu. Vidí potenciál v rekonstrukcích stávajících domů a jsou díky tomu jedničkou ve svém oboru.

Pokud toužíte po novém domově, můžete se spolehnout na developerskou společnost, která se soustředí na kvalitní rekonstrukce domů a zvelebování jejich interiérů.

Jednoduše a bez starostí

Developerská společnost domy vykupuje přímo, za tu nejvyšší možnou kupní cenu. Nemusíte si tak dělat starosti s množstvím návštěvníků ve vašem domově, během prohlídek a dále také například smlouvání o ceně. Seriózní developer vaši nemovitost prohlédne pouze jednou a velmi ochotně zajistí veškeré potřebné dokumenty. V případě nejasností se můžete na společnost kdykoliv obrátit. V neposlední řadě se také nemusíte dělit se o své finance s realitní agenturou nebo kanceláří a jejími makléři.